В Україні готують ще 50 тренерів для навчання майбутніх усиновлювачів, прийомних батьків, опікунів, патронатних родин
Дата: 21.03.2025 15:11
Кількість переглядів: 37
Курс підготовки розпочався в лютому і триватиме до липня. Він поєднує онлайн і офлайн формати. Теорія поєднується з практичними заняттями.
Учасники — представники обласних центрів соціальних служб, установ соціальної сфери, громадських і благодійних організацій з Києва і 19 регіонів. Ось що вони говорять про навчання:
“Концентрат користі для особистісного та кар’єрного росту”
“Жодної «води», лише практичні навички”
“Цінний обмін досвідом із тренерами та колегами”
Нині в Україні в обласних центрах соціальних служб працює майже 170 тренерів, ще 50 залучають позаштатно. Але цієї кількості все ще недостатньо, щоб мінімізувати для кандидатів час очікування навчання.
Тому підготовка ще півсотні фахівців є вкрай важливою — насамперед для дітей, які чекають свої родини.
«Турбота про дитину, яка потребує захисту, починається ще до знайомства з нею! Зустрівся з майбутніми тренерами для підготовки кандидатів в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники та патронатні вихователі. Саме підготовка тренерів – важлива складова щасливого майбутнього дітей», — наголошує Петро Добромільський - Голова Державної служби України у справах дітей.
Діти без батьківського піклування і діти, які в кризових ситуаціях потрапляють під патронат, потребують особливої уваги і турботи. А родини, які їх приймають, — спеціальних знань, як створити для дітей безпечне і комфортне середовище, як допомогти швидше адаптуватися в новій сім’ї і вибудувати довіру. Ці знання вони отримують під час обов’язкового навчання — без нього прийняти дітей неможливо.
Продовжуємо працювати, щоб забезпечити право кожної дитини на зростання в турботливому сімейному оточенні.
Проєкт “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” виконується спільно UNICEF Ukraine, Partnership for Every Child / Кожній дитині, Міністерство соціальної політики України, Державна служба України у справах дітей, Національна соціальна сервісна служба України, Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Уряду Канади і Австрійської агенції з розвитку.






« повернутися